9.3 C
Pristina
E hënë, 3 Tetor, 2022

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Ky është versioni i ri “Galaxy S8” (Foto)

Bota e teknologjisë pothuajse na ka kapluar secilin prej nesh, e fatkeqësisht edhe duke u bërë të varur shumë nga këto mjete teknologjike moderne. Padyshim,...

iOS 11 me aplikacion dedikuar menaxhimit të të dhënave

Sipas një informacioni të publikuar pak orë përpara fillimit të konferencës së zhvilluesve WWDC, përdoruesit e iPhone mund të kenë të shpejti në duar...

Udhëtimi me shpejtësi 2700 km/orë, me avionin më të shpejtë në botë

Nga Milano në Nju Jork në njëqind e tetëdhjetë minuta. Koha për të parë dy ndeshje futbolli. Nga Roma në Sidnei në shtatë orë....

Smartphone, humbja e fotove është stres

Pikërisht “kujtesa” dixhitale, e bërë nga fotot dhe videot personale, ka kaq shumë rëndësi për përdoruesit saqë ideja se mund ti humbin është stresi...

IPhone 8 së shpejti në treg, por sa i përballueshëm do të jetë çmimin...

Sigurisht që të gjithë po presim hedhjen në treg të smartfonit më të ri të Apple, iPhone 8, por kjo nuk do të thotë...

Pas 3310, Nokia sjell tre smartphone

Pas daljes së telefonit nostalgjik 3310 të prezantuar në Kongresin Botëror të Telefonëve në Barcelonë, Nokia vjen me tre smartphone. Bëhet fjalë për Nokia 3,...

“Facebook” do të jetë armiku i terroristëve

“Facebook” deklaroi se platforma e saj e rrjetit social do të shndërrohet në një ambient armiqësor për terroristët, një deklaratë e cila erdhi pas...

Projektohet telefoni që do t’i bëjë konkurencë Samsung dhe Apple

Nuk ishin të largëta kohët kur HTC ishte në krye të telefonëve Android, por Samsung dhe Apple fituan terren duke e lënë pas këtë...

Kujdes! Mos e bëni këtë kur jeni në makinë sepse mund të humbisni jetën

Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë makinën. Gjatë kohës kur makina gjendet nën hije mund të grumbullojë 400-800 mg benzen. Ndërsa kur...

Sensori që kujdeset për privatësinë tuaj

Në Indiegogo tash mund të porositet sensori i lëvizjeve Minimeyes, i cili duket se është edhe një shtesë për “shtëpinë e mençur”. Minimeyes në Indiegogo...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss