25.8 C
Pristina
E premte, 22 Shtator, 2023

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

Qualcomm prezanton QuickCharge 4+ për mbushje të shpejtë

Telefonat e mençur po bëhen gjithnjë e më të mençur, gjë të cilën nuk mund ta themi edhe për bateritë të cilat i mbushin. Disa...

Ky Sensor kujdeset për privatësinë tuaj

Në Indiegogo tash mund të porositet sensori i lëvizjeve Minimeyes, i cili duket se është edhe një shtesë për “shtëpinë e mençur”. Minimeyes në Indiegogo është...

Kështu duhet ta pastroni tastierën e kompjuterit

Është stina e vitit kur viruset përhapen dhe kur përpiqemi të mbroheni nga të gjitha bakteret e mundshme, pra mbase mu tash është koha...

Që nga sot këto video nuk lejohen në Youtube

Youtube e ka publikuar sot rregulloren e re ku ndalon publikimin e disa lloje të videove. Në platformën e re Youtube ka njoftuar se...

Facebook po krijon aplikacion vetëm për adoleshentë

Rrjeti social më i madh në botë duket se është duke krijuar një aplikacion vetëm për adoleshentë. Fjala është për aplikacionin i cili quhet “Talk”...

Së shpejti do të krijohen celularë që nuk thyhen kurrë

Nuk ka më keq se kur të bie celulari e kapë dhe zbulon se ekrani është krisur. Por, kjo së shpejti do t’i takojë të...

Kështu mund ta mbyllni Instagramin përgjithmonë ose përkohësisht (Video)

Mbyllja e profilit tuaj në Instagram mund të jetë e përhershme ose e përkohshme. https://www.youtube.com/watch?v=ofNuXZ9iV68

Digjet ende pa dalur në treg (Foto)

Njëri nga modelet që ende nuk ka dalë në treg dhe i cili është duke u testuar, Audi A7, është djegur gjatë testimit të...

YouTube sqaron rregullat e gjuhës së urrjejtes

YouTube ka sqaruar rregullat e tij mbi gjuhën e urrejtjes për të mundëuar prodhimin e videove të dinë përmbajtjen që e konsiderojnë “miqësore ndaj...

Kjo Audi S6 lë në baltë çdo veturë (Video)

Duke pasur 520 kuaj-fuqi, kjo Audi S6 e modifikuar mund të jetë një nga veturat më të mira që aktualisht vepron nëpër rrugë. Audi S6...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss