16.8 C
Pristina
E enjte, 11 Gusht, 2022

TEKNOLOGJI

Ballina TEKNOLOGJI

YouTube lanson opsionin e incizimit LIVE nga aplikacioni mobil, për të gjithë

Duket se mundësia për të shfaqur video live duke përdorur aplikacionin mobil të YouTube është bërë edhe më e qasshme. Sipas raporteve të fundit,...

Syzet e Snapchat’it dalin në shitje dhe në Evropë

Snap ka sjell syzet Spectacles në Evropë, shtatë muaj pas debutimit të tyre në SHBA. Syzet e diellit me kamerë do të shiten nga ueb...

Facebooku vjen me risi (foto)

Facebook ka lëshuar një përditësim për veçorinë e “Foto Albumeve”, duke ua mundësuar përdoruesve të ruajnë postime me tekst së bashku me fotografi dhe...

Japonia krijon GPS-në e saj

Japonia krijon sistemin e saj global të pozicionimit (GPS) për të zvogëluar gabimet e pozicionimeve të shoferëve, operatorëve të mjeteve ajrore pa pilot si...

Kalimtarët bllokojnë rrugën për të parë nga afër këtë Lamborghini (Video)

Para dyqanit të Larborghini që ndodhet në Londër, janë mbledhur shumë njerëz që të shohin arritjen e modelit Centenario. Derisa është zbritur nga rimorkio e...

Dalin pamjet e iPhone 8, me ekran si të asnjë modeli tjetër

Modeli i ardhshëm i iPhone po parashikohet të jetë më i miri ndonjëherë, i cili do të lansohet në 10 vjetorin e iPhone-it origjinal...

Skype, bëhet sikur Snapchat (Video)

Microsoft bleu Skype rreth gjashtë vjet më parë, dhe që nga atëherë shërbimi për mesazhe ka përjetuar krizë ekzistenciale. Skype përgjatë këtyre viteve ka pësuar...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss