5.3 C
Pristina
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Uncategorized

Ballina Uncategorized

Çfarë ndodh kur ushqimi hyn në mushkëri?

Indi i quajtur epiglotis parandalon futjen e ushqimit në mushkëri duke mbuluar trakenë ose grykën tuaj ndërsa gëlltiteni. Herë pas here ndodh që ju aksidentalisht...

GËRHISNI NATËN, JA ÇFARË DUHET TË BËNI PËR TA NDALUAR

Është aq i keq sa mund të prish gjumin e partneres suaj dhe në disa raste mund të jetë aq i zhurmshëm sa t’ju...

14-vjetori i pavarësisë, Imer Mushkolaj tallet me Kurtin

Analisti politik, Imer Mushkolaj, ka zgjedhur që për 17 Shkurtin të tallet me kryeministrin Albin Kurti. Mushkolaj duke iu referuar sondazheve në rrjete sociale ka...

FAKTE QË NDOSHTA NUK I KENI DITUR PËR JETËN E NEXHMIJE PAGARUSHËS

Ajo është e njohur si një grua e cila gjatë gjithë karrierës së saj i ka shërbyer me nder dhe dashuri atdheut të saj...

KUJDESI I SHTUAR NDAJ MUZEUT TË VATIKANIT

Për një muaj të tërë çdo vit, nga ora 5:30 deri në mesnatë, kur të gjithë turistët nuk gjenden më, një ekip i pastrimit...

SOT DIHET NËSE “ZGJOI” ËSHTË NOMINUAR PËR OSCAR

Sot do të bëhen të ditur emrat e filmave të nominuar për çmimet Oscars, për të cilët më 27 janar ishte hapur zyrtarisht votimi....

ÇMIMET BAFTA 2022, FILMAT QË KRYESOJNË NOMINIMET

Janë shpallur nominimet për çmimet e Akademisë Britanike të Filmit 2022, “BAFTA Awards”. Filmat “Dune”, “The Power Of The Dog” dhe “Belfast” kryesojnë nominimet...

FJALË TË URTA NGA CHARLES DICKENS

Charles Dickens lindi më 7 shkurt 1812 në Landport. Ai ka krijuar disa nga personazhet më domethënëse e portretizuese të letërsisë. Popullaritetit të vazhdueshëm të...

‘ZGJOI’ BËHET I QASSHËM NË PLATFORMAT ONLINE

Filmi kosovar me regji të Blerta Bashollit, ‘Zgjoi’, tashmë është bërë i qasshëm edhe në platformat online. ““Zgjoi” është bërë i qasshëm në platformat online....

FILMI “MBIJETESA DHE SHKOLLA” SHPËRBLEHET PËR SKENARIN MË TË MIRË NË INDI

Filmi dokumentar “Mbijetesa dhe shkolla”, shpërblehet me çmimin e Jurisë profesionale për skenarin më të mirë në Bettiah International Film Festival në Indi. Skenarist dhe...
0FansaPëlqeje
69,168NdjekësitNdjek
16,000AbonentëAbonohu
- Advertisement -

Don't Miss