SHPËRNDAJE

Japo është talent i ri dhe qe premisat i ka per te shkelqyer ne fushen e muzikes. Japo filloi të merret me Hip-Hop prej pak kohesh por me klipin qe sapo ka publikuar i ka vene vulen prezantimit te tij ne boten e eger por te bukur te artit te muzikes. I pelqente dhe i pelqen te shkruaje tekste aktuale dhe nga deshira e madhe dhe inspirimi i tij për të hyr në botën e rap-it ai vendosi që të realizoje disa kenge te cilat i ka ne furren e studios se tij ku i ka realizuar e nderkohe me treg ka dy kenge ne vetem dy muaj, “Grupi jem” dhe “Nata gat” nje bombe ne tregun muzikor.

E nisi si pasion por duket qe ka lindur per muzike sepse i ka hyre me shume seriozitet dhe sigurisht edhe me kerkesa te larta artistike, duke perzgjedhur bashkepunetoret per te sjelle produksione sa me te arrira. Dashuria e madhe qe ka per muziken reflektohet edhe ne klipin e tij “Nata gat” ku interpretion profesionalisht dhe me elokuence. Nderkohe nuk mund t’ju ike pa pare dhe shijuar kjo kenge e shoqeruar me klip nga Japo