-2.3 C
Pristina
E hënë, 4 Dhjetor, 2023

Këshilla se si ta menaxhoni zemërimin e fëmijës tuaj?

Nga Giuseppe Davenia “Psiche.org” Supozimi thelbësor:zemërimi është një emocion themelor në jetë. Ai ju jep mundësinë t’i përshtateni situatave, të jeni vigjilent, dhe të mbijetoni në...

Si të digjni 100 kalori në 5 minuta

Të ushtrohesh në shtëpi nuk është e lehtë. Por mund të jetë po aq efektive. Shumica e njerëzve kanë nevojë për pushime ushtrimore, pasi...

Të gjithë i kemi në shtëpi, 3 ushqimet që do t’ju...

Alergjitë e pranverës janë problem për shumë njerëz pasi vuajnë çdo vit. Duke qenë se nuk ka një kurë përfundimtare për alergjitë, qëllimi kryesor...