SHPËRNDAJE

Kuvendi i Shqipërisë do të mblidhet sot për ndryshimet e reja në qeverin, ku Olta Xhaçka u dekretua nga presidenti Ilir Meta si ministre e Jashtme dhe Niko Peleshi në krye të Ministrisë së Mbrojtjes.

Do mblidhet në orën 17:00 për të miratuar dekretet e presidentit Meta.

Kuvendi nis sesionin e ri parlamentar më 18 janar, por emërimi i ministrave të rinj ka bërë që të mblidhet 2 javë më parë në një seancë të jashtëzakonshme.