SHPËRNDAJE

Në 24-orët e fundit janë raportuar katër raste të infektuara me koronavirus.

Kështu është bërë e ditur në raportin 24-orësh të Ministrisë së Shëndetësisë, teksa thuhet se nuk ka pasur asnjë rast me fatalitet.

Njoftimi i plotë:

10 Maj 2022: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 30 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.083 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.338 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 102.011 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 466 testime, 4 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 20 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.665.

Në total numri i rasteve aktive është 347.