4.2 C
Pristina
E martë, 5 Dhjetor, 2023

SPORT

Ylli-Prishtina, kush do të fitojë në gjysmëfinalen e dytë të play-off-it?

Në mesjavë zhvillohen ndeshjet e dyta gjysmëfinale të “play-off”-it. Golden Eagle Ylli është sërish vendas ndaj Sigal Prishtinës. Takimin e parë e fituan bindshëm therandasit...

Krerët e FFK-së morën pjesë në Kongresin e UEFA-s

Sot në Vjenë është mbajtur Kongresi i 46-të i UEFA-s, në të cilin kanë marrë pjesë presidenti Agim Ademi, nënkryetari Bakir Burri dhe u.d.sekretari...

Sonte finalja e Kupës së Italisë, Inter apo Juve?

Interi dhe Juventusi do të përballen sonte në finalen e madhe të Kupës së Italisë. ‘Nerazzurët’ dhe ‘Zonja e Vjetër’ do të ballafaqohen në ‘Olimpico’ në...