SHPËRNDAJE

Ylli i Liverpoolit Philippe Coutinho, ka hedhur poshtë spekulimet që e lidhin atë më një lëvizje drejt Barcelonës, por që futbollisti brazilian ka treguar se fokusi i tij mbetet në Anfield.

Coutinho,ka shijuar sezonin e tij më të mirë në Liverpool që nga ardhja e Interit në janar të vitit 2013, duke shënuar 13 gola në Premier Ligë dhe duke regjistruar shtatë asistime.

25-vjeçari ka nënshkruar një kontratë afatgjatë, që besohet të zgjasë deri në vitin 2022, por ka qenë vazhdimisht i lidhur me një kalim të mundshëm në Camp Nou.