SHPËRNDAJE

Në fundjavë do të zhvillohet xhiroja e 13-të në Superligën e Femrave.

Derbi do të zhvillohet mes Bashkimit dhe Penzës, të shtunën dhe transmetohet në Art Motion e Kujtesa. Ndeshja do të zhvillohet në Rahovec, pasi palestra në Prizren është shumë e ftohtë dhe klubet prizrenase ndeshjet si vendas po i zhvillojnë në qytetet tjera. Vashat prizrenase tetë fitore e katër humbje, kurse ato pejane kanë dhjetë fitore e dy humbje. Në këtë edicion të elitës, në dy ndeshje, fitore ka shënuar skuadra kampione (Penza) me rezultat 63:84 dhe 77:68. Sidoqoftë, skuadra prizrenase ka bërë disa përforcime dhe pritet ndeshje interesante.

Të shtunën zhvillohet edhe ndeshja tjetër mes Trepçës dhe Kastriotit. Vashat mitrovicase kanë tri fitore e nëntë humbje, ndërsa ato ferizajase kanë pësuar 12 humbje në po aq ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme pa fitore.

Ndërkohë, skuadra e vetme pa humbje në elitë, Prishtina me 12 fitore në 12 ndeshje, do të jetë mysafire e Vëllaznimit, ndërkohë që skuadra kuqezi ka tri fitore e nëntë humbje.

SUPERLIGA E FEMRAVE – Java 13

Të shtunën takohen:
14:00 Trepça – Kastrioti
16:00 Bashkimi – Penza

Të dielën takohen:
13:00 Vëllaznimi – Prishtina