SHPËRNDAJE

Arsenali dhe Liverpool mund të bëjnë një lëvizje për Karim Benzema, nëse Real Madrid vendos të shesë sulmuesin francez, raporton Don Balon.

Madrid thuhet se kanë vendosur ta marrë yllin e Monakos, Kylian Mbappe,e me klubin planifikon të përdorë Benzema për të ndihmuar në financimin e këtij transferimi.

Ndërsa Gunners dhe Reds janë në “luftë” për Benzeman. 29-vjeçari gjithashtu mund të përfundojë në Monako për të ndihmuar në uljen e çmimit për Mbappe./GazetaDirekt.