SHPËRNDAJE

Dortmundi po kërkon që të transferojë Olivier Giroudin si zëvëndësues të Pierre – Emerick Aubameyang nëse sulmuesi largohet drejt Chelseat.

Mirror shkruan e klubi gjerman ka interesim serioz për sulmuesin francez.

Vet Giroud nuk është i sigurt për vendin e tij te Arsenali pas arritjes së Alexandre Lacazette dhe mund të mos jetë në disponim për të qëndruar.

Dortmundi do t’i bashkohej Evertonit, West Hamit dhe Milanit në garën për Giroud.

Për Aubameyang, Dortmundi ka pranuar ofertë prej 70 milionë eurosh.