SHPËRNDAJE

Më të përfunduar Kampionati në Vala Superligën e Kosovës në futboll, janë publikuar edhe statistikat e para të skuadrave për sezonin, 2016/2017.

Sipas të dhënave, ekipi më i disiplinuar del të jetë ekipi i Hajvalisë. Djelmoshat e rinj të trajnerit, Emin Bajrami, u ndëshkuan vetëm me 63 kartonë të verdhë, gjatë gjithë kampionatit.
Ani pse Hajvalia në edicionin e ri do të garojë në Ligën e Parë, futbollistët nga paralagjja e Prishtinës , kanë lënë përshtypje të mirë duke treguar lojë të disiplinuar dhe korrekte. /GazetaDirekt