SHPËRNDAJE

Prishtina ka realizuar fitore në përballje me Feronikelin në një ndeshje të vlefshme për BKT Superligën.

Kryeqytetasit mposhtën Feronikelin me rezultat 2-0.

Nën drejtimin e trajnerit të ri, Abdulah Ibrakoviq kjo ishte fitorja e parë.

Leonit Abazi në minutën e 60-të dhe Bleart Tolaj në minutën e 87-të kanë realizuar për prishtinasit.