SHPËRNDAJE

Trajneri i Paris Saint-Germain, Unai Emery, është  takuar me futbollistin e ri, Kylian Mbappe gjatë fundjavës së kaluar në një përpjekje për të bindur sulmuesin e Monakos për të shkuar në Parc des Princes, raporton L’Equipe.

Arsenali dhe Real Madrid janë mes klubeve që përpiqen të nënshkruajnë yllin e ri, por PSG është e vendosur të fitojë garën për Francën.

Presidenti i klubit Nasser al-Khelaifi dhe drejtori sportiv Antero Henrique u takuan me entuziazëm me  Mbappe,  e janë të gatshëm për ta bërë hapin e ta të bindin 18-vjeçarin që të zgjedhë PSG./GazetaDirekt.