SHPËRNDAJE

Real Madrid, thuhet se duhet të paguajë 44 milion £ nëse dëshirojnë të nënshkruajnë me superyllin e Rennes, Eduardo Camavinga.

18-vjeçari vlerësohet gjerësisht si një nga talentet e rinj më premtues të Evropës dhe tashmë ka fituar tre ndeshje ndërkombëtare për ekipin kombëtar francez, përcjell GazetaDirekt.

Agjenti i Camavinga, Jonathan Barnett, i cili përfaqëson gjithashtu anësorin e Tottenham Hotspur Gareth Bale, e ka përshkruar  Los Blancos si një “klub të madh” që do të ishte i interesuar për klientin e tij, i cili ai beson se mund të bëhet mesfushori më i mirë në botë.

“Për momentin, ai është një lojtar i Rennes. Ai i pëlqen Rennes dhe, për momentin, ne nuk kemi marrë me të vërtetë në klube të tjera. Nuk është pozicioni ynë,” tha Barnett për Goal. Gjithsesi,Real Madrid nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga super-talenti. /GazetaDirekt/