SHPËRNDAJE
LONDON, ENGLAND - FEBRUARY 09: Armando Broja of Southampton celebrates after equalising during the Premier League match between Tottenham Hotspur and Southampton at Tottenham Hotspur Stadium on February 09, 2022 in London, England. (Photo by Matt Watson/Southampton FC via Getty Images)

Skuadra e West Hamit është duke menduar për transferimin e sulmuesit shqiptar, Armando Broja, këtë verë. Sipas raportimeve nga prestigjiozja angleze “The Sun” drejtuesit e klubit anglez janë në kërkim të një sulmuesi dhe sipas tyre Broja del të jetë i duhuri.

Trajneri i West Hamit, David Moyes, thuhet se është impresionuar nga Broja dhe ka kërkuar transferimin e tij gjatë verës.

Drejtuesit e West Hamit do të nisin negociatat me Chelsean dhe janë të gatshëm të ofrojnë shumën e kërkuar për ta transferuar Brojën. 20-vjeçari këtë sezon me Southamptonin në të gjitha garat ka shënuar nëntë gola dhe ka bërë një asistim.