13.1 C
Pristina
E martë, 19 Tetor, 2021

TEKNOLOGJI

PAS NJË PRITJEJE TË GJATË – NJË OPSION I RI FALAS...

Një opsion i shumëpritur ka mbërritur në Google Chrome, i cili është kryesisht falas. Pas një pritjeje shumë të gjatë, më në fund morëm...

FACEBOOK PLANIFIKON TË PUNËSOJË 10.000 PUNËTORË NË BE

Facebook thotë se planifikon të punësojë 10.000 punëtorë në Bashkimin Evropian gjatë pesë viteve të ardhshme për të punuar në një platformë të re...

GJITHÇKA QË U THA SE NDODHI ME ‘FACEBOOK’, ‘INSTAGRAM’ E ‘WHATSAPP’

Dje rreth orës 17:00 e tërë bota u godit nga lajmi se rrjetet sociale Facebook, Instagram dhe WhatsApp kanë rënë nga sistemi dhe nuk...